Aby w pełni korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować, można to zrobić za darmo TUTAJ
ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
 Forum Index


FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in  AlbumAlbum

Previous topic «» Next topic
Regulamin forum, netykieta ...
Author Message
PDL 
Administrator

Jesteś operatorem ?: TAK
Joined: 04 Mar 2009
Posts: 284
Location: Gdynia
Posted: Wed 11 Mar, 09 15:45   Regulamin forum, netykieta ...

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
REGULAMIN FORUM IOPERATOR
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


Forum IOPERATOR umożliwia bezpłatnie wszystkim zarejestrowanym użytkownikom wymianę informacji, idei i pomysłów pod warunkiem respektowania postanowień niniejszego Regulaminu.

1. Zabrania się publikować na forum IOPERATOR treści stricte komercyjnych (np. reklam, komunikatów PR, linków do komercyjnych stron WWW) bez zgody Administratora forum.

2. Zabrania się wielokrotnego publikowania powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.

3. Wypowiedzi publikowane przez Użytkowników na Forum nie mogą:
* wzywać do popełnienia przestępstw, być sprzeczne z zasadami współżycia społecznego, wzywać do nienawiści rasowej, wyznaniowej czy etnicznej, ani propagować przemocy,
* zawierać treści obscenicznych i obraźliwych, naruszać zasad Netykiety,
* naruszać praw autorskich, znaków towarowych lub innych praw podmiotowych jakichkolwiek osób trzecich ani zachęcać do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania,
* zawierać wirusów ani jakichkolwiek innych rozwiązań destrukcyjnych,

4. Wypowiedzi publikowane przez Użytkowników powinny być zgodne z zasadami Etykiety Forum. Jej rażące lub notoryczne nieprzestrzeganie będzie traktowane, jako łamanie zasad Regulaminu.

5. Twórcy IOPERATOR-a nie odpowiadają za treść wypowiedzi publikowanych na Forum.

6. Każdy z Użytkowników ponosi wyłączną odpowiedzialność wobec twórców IOPERATOR-a i osób trzecich za zamieszczenie na Forum wypowiedzi naruszającej warunki określone w pkt.1 - 4.

7. Twórcy IOPERATOR-a zastrzegają sobie prawo do kontrolowania treści wypowiedzi i ich modyfikowania, a nawet do usuwania z Forum wypowiedzi, które nie spełniają warunków określonych w pkt.1 - 4.

8. Twórcy IOPERATOR-a zastrzegają sobie również prawo do ujawnienia tożsamości Użytkownika lub wszelkich informacji podanych przez Niego podczas rejestracji na żądanie uprawnionego organu jeżeli w stosunku do Użytkownika zostanie wszczęte postępowanie karne lub cywilne mające jakikolwiek związek z aktywnością Użytkownika na forum.

9. Opublikowanie wypowiedzi na Forum jest tożsame z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na opublikowanie jej w mediach wydawanych przez twórców IOPERATOR-a. Nie dotyczy to jednak sytuacji, w której wypowiedź jest utworem w rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994, nr 34 poz. 234 z późn. zmianami).

10. Twórcy IOPERATORa zastrzegają sobie prawo do zablokowywania dostępu do Forum Użytkownikom, którzy notorycznie naruszać będą postanowienia niniejszego Regulaminu.

11. Twórcy IOPERATORa zobowiązują się do dołożenia wszelkich starań w celu zapewnienia prawidłowego działania Forum oraz udzielania pomocy Użytkownikom w rozwiązywaniu problemów dotyczących jego funkcjonowania.

12. Twórcy IOPERATORa mogą czasowo zawiesić działalność Forum bez podawania przyczyn takiego działania.

13. Twórcy IOPERATORa zastrzegają sobie prawo do modyfikowania niniejszego regulaminu. Wszelkie zmiany wchodzą w życie w momencie ich opublikowania na tej stronie.

14. Twórcy IOPERATORa nie przetwarzają dane osobowe, nie rejestrują dane użytkowników i nie przetwarzają w żaden sposób. Aby zostać użytkownikiem wymagany jest nick oraz dowolny adres e-mail (do automatycznego powiadamiania).
Podanie danych jest dobrowolne.
W rozumieniu ustawy za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej.
Na naszym forum ważna jest treść wypowiedzi, wymiana zdań.++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
ETYKIETA FORUM
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

1. Nie łam regulaminu!
Pamiętaj, że niedozwolone jest zakładanie wątków o treści reklamowej, wypisywanie tych samych wątków w różnych działach oraz umieszczanie treści łamiących prawa autorskie.

2. Zanim zapytasz...!
To chyba podstawowa zasada wszystkich forów. Zanim przedstawisz swój problem, poszukaj w dziale problemów rozwiązanych, czy już ktoś wcześniej nie rozwiązał Twojego problemu. Może z początku wydawać Ci się to stratą czasu, jednak 10-20 minut poświęconych na szukanie to nie to samo, co 10 godzin lub nawet dni na ponowne rozpatrywanie tematu. Pamiętaj też, że możesz skorzystać z Wyszukiwarki dostępnej tutaj!

3. Umieszczaj wątek tam, gdzie jego miejsce!
Przyczyni się to zapewne do szybszej odpowiedzi a także do zachowania porządku na Forum. Pamiętaj, że wątek umieszczony w niewłaściwym dziale może zostać przeniesiony. Wtedy sam będziesz miał problemy z jego odnalezieniem.

4. Nie dubluj wątków!
Jeśli masz problem, lub potrzebujesz porady napisz tylko jeden wątek w tym dziale, który najbardziej pasuje do tematu Twojej wypowiedzi. Pamiętaj, że zdublowane wątki mogą być usunięte - wtedy sam będziesz miał kłopoty z jego znalezieniem.

5. Dobrze sformułuj temat!
Dobrze ujęty temat oddający to, czego dotyczy wątek to klucz do wysokiej czytelności oraz dobra wskazówka dla innych. Dlatego pamiętaj, aby nie nadawać tytułów w stylu "POMOCY!!!", "Mam problem", "Ważne!", "Awaria", "Błąd" lub podobnie. Zamiast tego postaraj się opisać w kilku słowach istotę problemu.

6. Opisuj problem precyzyjnie!
Postaraj się o jak najrzetelniejszy opis problemu. Scharakteryzuj sytuacje, w których występuje.

7. Nie nadużywaj formatowania!
Na Forum można pisać zarówno czcionką pogrubioną jak i kursywą. Jednak pamiętaj, aby nie nadużywać formatowania. Wykorzystuj je tylko wtedy, kiedy przyczyni się do poprawy czytelności informacji lub chcesz zaakcentować jakiś istotny fakt. Natomiast pisanie całej swej wypowiedzi np. czcionką pogrubioną jest niemile widziane przez innych. Zanim zaczniesz pisać upewnij się także, czy dioda "Caps Lock" się nie świeci ;) !

8. Nie poganiaj!
Podpisy typu "proszę o szybką odpowiedź" są źle widziane przez innych i mogą w efekcie przynieść odwrotny skutek. Jeśli naprawdę zależy ci na szybkości, to uzasadnij swą prośbę. Choć i tak każdy stara się odpowiedzieć, jak tylko zobaczy pytanie i umie coś poradzić na zadany temat.

9. Unikaj zbędnych dyskusji!
Staraj się nie podejmować zbędnej polemiki. Z założenia nikt nikogo nie chce obrażać; nikt też nie uznaje się za fachowca. Niepotrzebna wymiana zdań niezwiązana z tematem tylko zaśmieca Forum i z pewnością sprawia przykrość autorowi wątku. Dlatego sytuacje konfliktowe najlepiej pozostaw moderatorom. Pamiętaj też, że wszelka krytyka będzie przyjęta tylko i wyłącznie wtedy, kiedy będzie konstruktywna.

10. Jak na Forum to na Forum!
Jeśli publikujesz wątek na Forum, to nie podpisuj, że chcesz odpowiedzi na e-mail, whatsapp-a itp. Forum jest po to, abyśmy się wymieniali doświadczeniami i uczyli nawzajem od siebie. Proponując taką formę wymiany informacji zabijasz istotę Forum.

11. Nie zapomnij podziękować!
Nie chodzi tu tyle o życzliwości ile o wskazówkę dla innych, którzy spotkają się z podobnym problemem. Jeśli dzięki radom zawartym na Forum udało Ci się rozwiązać problem to poinformuj o tym oraz zaznacz, jakie zabiegi i czynności bezpośrednio się do tego przyczyniły!

12. Pisz poprawnie
Na Forum możesz pisać dowolnym stylem oraz językiem, jednak pamiętaj, aby treść była czytelna dla innych użytkowników.
Znaczna część z nich gdy zobaczy słowa "jush", "goopi", "tesh", "pozdroofka" itp., może zignorować Twoją wypowiedź - i najpewniej to zrobi - czym znacznie zmniejszysz szanse na otrzymanie pomocy.
Nie stosowanie znaków interpunkcyjnych, wielkich liter oraz wyraźnego podziału na akapity również znacząco zmniejsza czytelność wypowiedzi. W najgorszym wypadku Twoja wypowiedź może się w ogóle nie doczekać odpowiedzi. Oczekujesz pomocy? Pozwól więc innym sobie pomóc i pisz tak, aby mogli się skupić na istocie problemu, a nie na deszyfrowaniu treści.
Używanie polskich znaków nie jest konieczne, choć wskazane. Sporadyczne, drobne błędy jakkolwiek nie zmniejszą znacząco czytelności wypowiedzi, to jednak pamiętaj - im ona poprawniejsza, tym więcej ludzi na nią odpowie. Dodatkowo pisząc poprawnie ułatwisz pracę "zespoły" tłumaczy.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej podnieść jakość swoich wypowiedzi przeczytaj poniższy dokument:
http://rtfm.bsdzine.org/
 
 
Display posts from previous:   
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  
NASI PARTNERZY